Patyriminė grupė tėvams “Mano vaikas paauglys”

RU

Bandomieji užsiėmimai jau nuo spalio 2 d.! (tik 5 eur.)

Patyriminė grupė tėvams “Mano vaikas paauglys”

Patyriminė grupė skirta tėvams auginantiems paauglius geriau suprasti vaiko psichologinį pasaulį, vaiko asmenybę ir save kaip tėvus. Grupės tikslas padėti tėvams kurti sveikus, pasitikėjimo grįstus santykius su savo paaugliais, stiprinti šeimų, kuriose auga paaugliai, tarpusavio emocinį ryšį.

Paauglystė yra sudėtingiausias laikotarpis emocijų raidos atžvilgiu. Šiuo metu paauglys jaučia vidinę sumaištį, emocijų perteklių, kurios svyruoja nuo labai neigiamų iki labai teigiamų. Paaugliams sudėtinga suvokti savas emocijas, kodėl jos būtent tokios, taigi jie ima maištauti ir bando atrasti savo vietą. Paaugliai gali emocionaliai reikšti emocijas, nepaisydami kitų žmonių. Tačiau tai yra pereinamasis laikotarpis iš priklausomo nuo tėvų, visuomenės, į savarankišką individualybę. Paaugliai mokosi prisitaikyti prie verdančio gyvenimo ir suprasti savo bei kitų emocijas.

Neretas paauglio tėvas ir mama yra sunerimę dėl savo vaiko pasyvumo ir abejingumo, gal net agresyvumo, emocijų svyravimo, motyvacijos trūkumo, mokymosi problemų, pablogėjusių santykių. Kartu aiškinsimės šių sunkumų priežastis, paauglystės laikotarpiui būdingus ypatumus, dalinsimės patirtimi ir ieškosime būdų kaip “išgyventi paauglystę”.

Užsiėmimų metu glausta teorinė medžiaga bus kombinuojama su grupinio psichologinio konsultavimo elementais, situacijų modeliavimų, praktinėmis užduotimis, dalinsimės gerąja patirtimi.

Nauda:

Dalyvaudami grupėje, skirsite laiko savo mintims bei jausmams apie paauglį, kartu pagalvosime kaip imtis pozityvių veiksmų. Grupės vedančiojo ir kitų tėvų palaikymas bei įžvalgos padės geriau suprasti savo vaiką, jo vidinį pasaulį, pamatyti, kas slypi už jo elgesio ar tam tikrų reakcijų. Diskusijos su kitais tėvais, grupės vadovu suteiks supratimo, vilties. Kartu bandysime pažvelgti į paauglio ir visos šeimos situaciją iš skirtingų požiūrio taškų. Praktinės veiklos prisidės prie bendravimo ir tėvystės įgūdžių tobulinimo. Dalinimasis patirtimi praturtins jūsų idėjų, būdų kaip reaguoti į sunkumus, kylančius auginant paauglį, bagažą.

Patyriminė grupė tėvams “Mano vaikas paauglys”

Užsiėmimas vyksta kartą per savaitę lietuvių ir rusų kalbomis. Grupę veda psichologė Svetlana Vimoncienė.

Kaina

120
  • 4 užsiėmimai
  • 1,5 val. - užsiėmimas
  • Kartą į savaitę

Užsiėmimai prasideda nuo Rugsėjo mėnesio

UŽSIĖMIMŲ LAIKAI