MAFIJA
Mafija, žaidimo autoriumi laikomas Dmitrij Davydov, gimęs 1965 m. Baigęs vidurinę mokyklą stojo studijuoti psichologijos į Maskvos Lomonosovo vardo universitetą. Žaidimą jis sukūrė 1988 m. pavasarį. Tai buvo susiję su kursinio darbo ruošimu. Sklinda gandai, kad šis darbas buvo daromas tuometinio KGB užsakymu. Žaidimo atsiradimą inspiravo tais laikais populiarus kriminalinis serialas „Aštunkojis“ apie bebaimį komisarą Katani. Manoma, kad žaidimo prototipu buvo Europoje nuo XX a. vidurio žaidžiamas „Wink murder“. Tačiau minėtame žaidime buvo tik vienintelis žudiko, kurį reikia identifikuoti vaidmuo. Dmitrij Davydov žaidimą gerokai praplėtė.
1998 metais Kaliningrado aukštoji mokykla, ruošianti pareigūnus Rusijos vidaus reikalų sistemai, įtraukė šį žaidimą į psichologinio pasirengimo programą. Kinijoje žaidimas „Mafija“ taikomas gydant nuo priklausomybės azartiniams lošimams. Japonijoje jis yra įtrauktas į prisiekusiųjų parengimo programą. „Mafija“ pelnytai priskiriama prie 50 geriausių visų laikų žaidimų.
Žaidimo metu spontaniškai iškylančios situacijos yra puiki dirva ne tik pasireikšti įvairiems dalyvių komunikaciniams gebėjimams. Tai – proga įvertinti savo stipriąsias ir tobulintinas puses. Kadangi žaidimų sesijos ciklas per pratybas pasikartoja keletą kartų, atsiranda puiki galimybė „padirbėti“ su savo tobulintinomis kompetencijomis. Stebint kolegų veiksmus galima atrasti sektinų elgesio strategijų pavyzdžių ir tinkamiausius komponentus pamėginti prisitaikyti sau.

Aptarimo metu dalinamasi įžvalgomis, analizuojamos įvairios elgesio strategijos, išsakomos asmeninės patirtys, daromos išvados ir apibendrinimai. Aptariama, kaip efektyviau pratybose įgyta patirtis galėtų būti perkeliama į kasdieninį gyvenimą ir profesinę veiklą.
Didelis žaidimo privalumas yra tai, kad jame puikiai dera pramoga, azartas ir galimybė lavinti efektyviai komunikacijai būtinas kompetencijas. Didžiausias žaidėjų skaičius gali siekti dvidešimt ir daugiau asmenų. Viena žaidimo sesija, priklausomai nuo dalyvių skaičiaus ir patirties, gali trukti nuo 0,5 iki 2 val.
Žaidimo taisyklės
Žaidimo pradžioje visiems dalyviams išdalinamos kortelės, kuriose nurodomas dalyvio vaidmuo. Vaidmenys iki tam tikro laiko nėra žinomi kitiems žaidėjams. Yra išskiriami šie vaidmenys:
- „Geriečiai”:
- Paprasti miestelio gyventojai;
- Komisaras;
- Gydytojas;
- kiti pagalbiniai personažai.
- „Blogiečiai“:
- Mafijos klano atstovai;
- Mafijos bosas;
- Mafijos advokatas;
Miestelyje verda žūtbūtinė kova tarp „geriečių“ ir „blogiečių“. Žaidimas baigiasi tuomet, kai iš žaidimo pilnai pašalinama viena iš konfrontuojančių pusių.
Per tiek metų mafija tapo labai populiariu žaidimu tiek tarp jaunimo, tiek tarp suaugusių, bei šiek tiek pasikeitė. Atsirado visokiausių interpretacijų, bei kitų personažų. Tokių kaip:
- Romeo ir Džulieta;
- Gražuolė;
- Psychas;
- Asmens sargibinis;
- Keršytojas;
- Triada (dar viena kriminalinio pasaulio grupuotė);
- Ir kiti.
Prisijungti prie mūsų į „Vaibo klubo” užsiėmimų galite:
- Telefonu – +370 606 86215 (jei neatsiliepsime perskambinsime)
- El. paštu: info@gyvenimooaze.lt
- Facebook | Instagram